ru
ua
ua

В напрямку до вершини Кіліманджаро (ч.2)

Вернуться
Валентина Кирилова
Україна, м.Київ
Общий рейтинг
Рейтинг тимлидера
Отже, як видно з попередньої частини, ми благополучно спустилися з Кіліманджаро, дісталися міста, відчули неземний кайф від гарячою води, на дно рюкзака запхали трекінгові черевики та пухові куртки. Шорти, майки, сандалі! Це ж Африка, панове! Африка!

Частина 1 розповіді В напрямку до вершини Кіліманджаро тут>>

Сидіти увесь день в автівці після тижневого руху в горах мені вдавалося складно... Сьогодні сафарі в парку Тарангірі. Land Rover облаштований так, що ти сидиш ніби в клітці, спостерігаючи за вільним життям тварин в савані. Цей парк називають "дім слонів". Слони повсюди: переходять дорогу перед твоїм носом, бавляться зі слоненятами, йдуть на водопій, підкреслено ігноруючи людей. Не без того, щоб я чіплялася до рейнджерів, чи ведеться якийсь облік, чи знають, яка кількість слонів в заповіднику. Вони відмахувалися відповіддю: "дуже багато. Який сенс їх перераховувати?" ну, як Україні без сенсу проводити перепис населення...

Африканське сафарі на слонів

 

Місце людей сьогодні - в клітці! Нам дозволено лише дивитися і фотографувати. Не дозволено виходити з машини і голосно розмовляти. Фото - я біля порівняно маленького термітника, зроблене біля кав'яреньки заповідника, де ми ковтали аромат справжнього еспресо після доооовгого життя без кави.

Термітник в зріст людини

Ось він - істинний сенс чудового українського слова "довготелесий"! Ніяк не знала, куди б його застосувати. Це високий? Це худий? Це високий і худий? 
Довготелесий - це масай!

Антропологічні дослідження довели, що масаї мають найвищий зріст на планеті і найдовші кінцівки відносно тіла. Це найнезалежніший народ, який ніяк не хоче асимілюватися і пручається цьому ще від часів колонізації. Вони - вправні скотарі, але бачили б ви, як змінився вираз обличчя мого тридцятилітнього співрозмовника, коли я запитала чи справді вони були найвойовничішим тут племенем. Пастух враз перетворився на вояка з вогником агресії в очах. Чому людству так подобається воювати?..

Масаї відверто полігамні. Кожен хотів би мати п'ятеро жінок, а мій співрозмовник хоче усіх шість! Скоро матиме перше весілля, бо вже назбирав грошей на три корови. Саме скільки коштує жінка. Кожній наступній треба ліпити стандартну за параметрами мазанку з кізяків і глини, до кожної приходити на ніч, визнавати і годувати купу дітей!

Африканьске плем'я масаїв

На моє запитання, навіщо йому скільки життєвого клопоту, довго пояснював про місце в племені, повагу і заздрість інших чоловіків. Словом, говорив про статус. Це, як примітивній частині нашого суспільства: чорна автівка, машина супроводу, будинок в Кончі, коханка в царському селі. Якщо ще й депутатство хоч якогось скликання - життя вдалося!

Бідний вождь вже ховався від мене, бо я намагалася з'ясувати з перших вуст, чи пов'язує він особливість раціону масаїв, а це кров буйволів, змішана з молоком буйволиць, з параметрами їх тіла і стрибучістю.

Словом, ми пострибали, показали масаям елементи "гопака" і порухалися далі.

Заповідник Нгоро-Нгоро

Природна резервація Нгоронгоро - унікальне місце! З першими променями сонця ми рушили вгору, аби подивитися на цей "загублений світ", облаштований дикими тваринами в грандіозному за своїми розмірами кратерові вулкану. Тут свій мікроклімат, своя флора і багатюща фауна. Тварини сновигають повсюди - одинаки і стадами. Навіть територія левів не становить для них загрози. Видно, що зараз леви ситі і вдоволені, їх навіть не дратують наші розмови та клацання фотокамер.

Сієста у левів

Як же розумно і правильно облаштоване життя в дикій природі! Ні торгових центрів з розпродажами всього непотрібного, ні супермаркетів з надлишковими продуктами, ніякого перевиробництва.

Пригледів, вполював, з'їв! Рештки доїсть гієна чи шакал.

Острів Занзібар

Острів Занзібар, куди майже в повному складі ми перемістилися відігріватися, відсипатися та від’їдатися після сходження на Кіліманджаро, засліпив ще з ілюмінатора літака кольорами води, зелені та квітів!
Звісно, від’їстися можна було б і в Києві, та як я могла оминути місце народження Фреді Мерк’юрі, якщо до нього лише година льоту?!

Будинок-музей Фредді Меркьюрі

Що ж, все має свій початок і свій кінець!

Моє незабутнє сходження до африканської самітниці Кіліманджаро добігло кінця на острові Занзібар!
Я торкалася жвавенької для її 130 років черепахи, думала про те, що вона ровесниця багатьох цікавих людей!

Погладити черепаху - done!

Я робитиму те, що мені цікаве!
Я житиму так, як цікаво мені!

Я думала про те, що від народження ми прямуємо до цвинтаря... 
Туди я прокладатиму свій шлях через гори і мандри!

Так він буде довшим, красивішим і захоплюючим!

Щасти вам, друзі!

Заявка на участие

0/350
Нажимая на кнопку «Отправить запрос», вы соглашаетесь на обработку персональных данных.
Ваша заявка принята
Следующий шаг это
Хорошо, если вы заполните ее прямо сейчас. Также с вами скоро свяжется консультант и ответит на все вопросы по программе.
Мы сделаем все возможное, чтобы вы были счастливы в горах. Это наша миссия. Увидимся!
Что-то пошло не так! Попробуйте позже Ваша заявка принята. В ближайшее время с вами свяжется наш консультант. Он проинструктирует, что делать дальше и с радостью ответит на вопросы по программе.