ru
ua
ru ua

Тотальний зАхват

Вернуться
Автор: Василь Черепушко, 25 років, м. Київ, Україна
Тимлидер: Мария Горпенюк
Общий рейтинг
Рейтинг тимлидера
Рейтинг консультанта
Місяць тому мій друг (який тоді саме повернувся з Карпат) сказав мені: «Вася, ти просто зобов’язаний піти в похід. Я дам тобі і рюкзак, і спальник, і все інше, просто бери і йди!» Він зробив мені пропозицію, від якої я не міг відмовитися :) Особливо враховуючи, що в Карпатах я до цього жодного разу не був і вже давно про них мріяв.

Міша – мій друг з попереднього параграфу – вже кілька разів ходив у походи з Кулуаром, тому мені залишалося лише вибрати маршрут. Триденне сходження на Говерлу і Петрос видалося ідеальним рішенням для такого зеленого туриста, як я.

Карпати. Ще на виїзді з Івано-Франківська я побачив їх на горизонті і тієї ж миті застиг у захваті. Так, гори ще не височіли над нами, але побачивши їх на власні очі, я миттєво відчув їх велич. Навіть зараз, пишучи ці рядки, у мене мурашки по шкірі від однієї лише згадки про це. Жодне фото не передасть відчуття тотального захвату, яке завжди з тобою, коли ти в горах. Думки зупиняються, розум заспокоюється. Проблеми раптом вже не видаються такими великими. Навколо – невимовна краса. Навіть просто дихати стає приємно. Кайфуєш лише від того, що ти є. Може все це звучить пафосно, але я лише пишу так, як є.

Кожен похід унікальний, тому не бачу сенсу описувати все-все-все. Коротенько розкажу лише про кілька яскравих вражень, які зробили ці три дні в Карпатах незабутніми.

Борщ. Я чув історії про гідів, які годують групу переважно бутерами. Наш гід – Маша – першого ж дня на вечерю приготувала такий борщ, який я згадуватиму до кінця своїх днів. І не я один – запитайте будь-кого з нашої групи. Звісно, смаку додало те, що кожен вніс свою лепту в приготування вечері, не кажучи вже про те, що ми сиділи біля вогню і розповідали історії. Словом, best борщ ever.

Зорі. У місті нічне небо мутне, як вода в болоті. У Карпатах небо вночі настільки чорне, що здається, наче в нього можна провалитися. А міріади зірок? Я ледь не забув про їх існування за роки життя у Києві. Молочний шлях – це просто фантастика. Я люблю поговорити, але навіть у мене відбирало дар мови від захвату щоразу, коли я дивився на зоряне небо.

Розмови. «У походах люди відкриваються по-новому» – так сказав мій друг, коли ділився враженнями про свій похід. Втім краще один раз відчути самому, ніж сто разів почути від когось. Я швидко переконався в тому, що так воно і є – група у нас була дуже крута. Розмови в дорозі, біля вогню, в наметах перед сном 🙂

Спуск з Петросу. Тут ми всі трохи очканули 🙂 Спуск крутий (буквально). Та до нас цим шляхом спускалися і підіймалися безліч людей, тому насправді боятися нічого, просто треба йти обережно. У нас все пройшло гладко (якщо не враховувати те, що нас навіть перегнала група школярів :)).

Купання у струмку. Останній привал був на спуску з Говерли біля струмка. Оскільки на три дні слово «душ» випало з мого лексикону, я не міг пропустити таку нагоду. Проблема в тому, що митися в струмку незручно – він мілкий. Але нам пощастило знайти місце, де камені утворили природну ванну. Навколо – ліс (і кілька туристів). Вода була холодною, тому купання тривало недовго. Попри це, мені здавалося, наче я ще ніколи не був таким чистим 🙂

На годиннику шоста ранку. Я у себе вдома, дивлюся на схід сонця. І раптом я відчуваю, як у серці защемило, наче після перегляду хорошої драми. Це – післяпохідна ностальгія. Відчуття суму через те, що пригода закінчилася, і водночас радість і вдячність за те, що вона трапилась.

Кілька слів про організацію. Менеджери провели мене за ручку крізь кожен етап підготовки. Окрема подяка за рекомендацію стосовно взуття – ви врятували пару моїх кросівок 🙂 Матеріали на сайті теж були дуже корисними (що брати, як пакувати). Трансфер до Квасів був епічний завдяки історіям Маші про Непал і драйвовому плейлисту (кажуть, що його склали гіди Кулуару).

Я й гадки не мав, що цей похід буде НАСТІЛЬКИ яскравим. Слів нема, одні емоції. Дякую Кулуару, менеджерам – Ірі та Ані, і гіду – Маші. До зустрічі в горах!

Заявка на участие

0/350
Нажимая на кнопку «Отправить запрос», вы соглашаетесь на обработку персональных данных.
Ваша заявка принята
Следующий шаг это
Хорошо, если вы заполните ее прямо сейчас. Также с вами скоро свяжется консультант и ответит на все вопросы по программе.
Мы сделаем все возможное, чтобы вы были счастливы в горах. Это наша миссия. Увидимся!
Что-то пошло не так! Попробуйте позже Ваша заявка принята. В ближайшее время с вами свяжется наш консультант. Он проинструктирует, что делать дальше и с радостью ответит на вопросы по программе. Привіт, ми з України. Граждан россии в наши группы не берем
Якою продовжити?
Нагадаємо, що у нас є україномовна версія сайту, тож оберіть
Українською
20% від прибутку витрачаємо на потреби ЗСУ. Деталі та звіти KuluarHelp тут. Ходіть в гори з KULUAR - наближайте перемогу! 🇺🇦