На гойдалках мрії

Автор: Тетяна Шульц, 30 років
м. Дніпро, Україна

"Перевір камінь на міцність перед тим, як ступити! Добре перевір! І тільки коли переконаєшся, що він непорушний, що він витримає велике навантаження, можеш спертися на нього і перенести вагу!" - як же влучно він сказав...

Плинув передостанній день нашої мандрівки. За цей час вже добре вдалося впевнитися, що Андрій Пилипюк в нашій сім'ї із 16 чоловік і є тією надійною опорою, стійким "каменем", якому можна без вагань довіритись у будь-якій ситуації. Якщо полетиш - точно зловить! Бо він, наче той птах, що жити не може без гір і свободи, котру дарує безмежний простір свіжого гірського повітря!

З цими думками я продовжила спускатися по скелі, що дивовижною стіною з неймовірними візерунками нависала над нами...

Ще довго після спуску не виходили з голови слова нашого гіда, Андрія. Так приємно було усвідомлювати, що завдяки йому ні про що не хвилювалися весь цей час. Ми були в руках людини з величезним досвідом, щирою посмішкою і жагою до нових відкриттів! А коли очі гіда горять улюбленою справою - це вже 99% успішної і цікавої мандрівки! Андрій заряджає позитивом і допомагає побачити світ під новим кутом!

Ми йшли вузькою кам'янистою стежкою вздовж води і милувалися безкрайнім чистим небом. Де-не-де промінчики сонця бавилися на світло-зелених гілочках сосен. А я думками пірнала у море, згадуючи незабутні моменти наших пригод... Перший в житті переліт, над килимом білосніжних хмар... Здавалось, ми серед великої кількості солодкої вати, що так полюбляли в дитинстві... Перша ночівля у спальниках на березі моря в обіймах мільйонів зірок, котрі знаходилися під пильною охороною поважного місяця... Чарівні світанки на Середземному морі... Щоранку невтомне сонце розфарбовує горизонт у життєрадісні кольори! Стати свідком народження нового дня - це неперевершені відчуття!

Захід сонця на морі

Перші ходові дні були досить важкими. Навіть, незважаючи на купання у достатньо прохолодному каньйоні Гейнюк. Отримали масу задоволення від цього запливу, але потрібно було рушати в дорогу! Група була дуже оптимістична, тому весь шлях супроводжувався посмішками)) Ми набирали висоту крізь густий ліс, аби піднятися якнайвище до вершини. Тахталидаг - ось та мрія, що не давала спокою вже довгі місяці!

Смеркалося... Яскраві язики полум`я один поперед одного стрімко злітали у небо. До пізньої ночі ми сиділи навколо багаття, поринувши у цікаві історії, та складали плани на наступний день. Саме завтра будемо на вершині! В гарному настрої ми розійшлись по своїм хаткам, щоб якнайраніше почати сходження.

Але не завжди в житті складається все за планом. У природи були свої міркування з цього приводу... Потужний гуркіт грому, блискавки, що безперестанку підсвічували небо, розбудили десь о третій. Стрімкі пориви вітру і град з дощем щосили просилися на ночівлю до наших наметів... Сніданок був по "домівкам": цього дня нас частували смачнющою молочною кашею! До речі, страви були завжди різноманітні і вишукані! Андрій готує шедеврально!

Страви в поході

Погода не здавала позицій. Час потроху збігав. А разом з ним, наче пісок крізь пальці, спливала надія потрапити на вершину. Дванадцята година…

"Готові рушати вниз?" - це було питання, після якого серце, здавалося, кудись покотилося... Група вирішила спускатися. Хтось хотів вже скоріш дістатися кемпінгу в Бейчику (саме там була наступна ночівля), щоб відігрітися. А дехто просто змирився і почав пакувати у "валізу" мрії про сходження. Крок за кроком ми місили багнюку і просувалися вперед. Було чутно шелест дощовиків і ритмічне поцокування трекінгових палиць по слизькому камінню... Гіди підбадьорювали і ми в гарному дусі долали перешкоди.

Гідів було двоє. Ігор Зеленчук - душа нашої компанії! Протягом усього походу допомагав учасникам перемагати труднощі і підтримував хороший настрій туристичної команди! Коли здавалося, що сил зовсім немає, Ігор, наче ілюзіоніст, діставав з кишені "великого медового пряника" - влучний дотепний жарт! Ці порції веселощів добре надихали і були джерелом нової енергії! А в ситуаціях, котрі вимагали прийняття рішень, Ігор завжди діяв виважено, чітко і швидко!

Також з нами була Оксана Маркіна. Дуже добрий, позитивний, чуйний і незамінний помічник в нашій родині туристів! Знається на всіх тонкощах похідного життя!

В якийсь момент ми зупинились на привалі і гіди вирішили підняти вітрила кораблів наших мрій! Домовилися про розділ групи. Аби всі були задоволені, Ігорю необхідно було відвести бажаючих до кемпінгу, а Андрій мав дати чарівний пендель "шибайголовам" і впертим непосидам, щоб вибігли на Тахтали)) Після того рішення всередині заграв оркестр! Барабани, тарілки, скрипки, віолончель - в хід пішло все! Душа пустилась у танок! Дуже вдячна, що Ігор і Оксана були з нами!

Ще не раз мали місце ситуації з можливістю вибору, де думки групи розділялися. Воно й не дивно. Всі ми різні, кожен переслідував власні цілі, мав свої очікування і уподобання. Гіди, Андрій з Ігорем, і Оксана дуже вправно і чітко координували нашу подорож та завжди підтримували атмосферу піднесеного настрою в колективі! Вони майстри своєї справи!

Після того, як зважилися на підйом, погода змилувалася! Крізь сіре небо почало посміхатися сонце, вітер висушив мокре каміння, аби нам було легше підійматися, і ми майже забули вранішні примхи погоди.

Підйом на Тахталі Даг

В ту мить я замислилася: адже так завжди у житті! Нам потрібно тільки впевнено зробити перший крок, а далі вже доля надасть безліч шансів і можливостей для досягнення поставленої мети!

Підйом був досить крутим, з набором висоти стрімко зростали пориви вітру, ледь втримувалась на схилі. Але то такі дрібниці...

Ми це зробили! Ми на висоті 2365 м! Емоції перехоплюють, а краєвиди зачаровують! Неймовірні враження! Ще пару годин тому вже майже не сподівалися, що вийдемо сюди... Випили чаю та швиденько перевдягатися! Недаремно ж ми сукні несли весь цей час! На вершині +5 С, вітер невпинно теребить плаття, але нас гріють почуття радості, задоволення і безмежного щастя!

В сукнях на вершині

Ми встигли все: побачили нереальні краєвиди з верхівки Тахталидаг і вчасно дісталися кемпінгу, де на нас вже чекали інші учасники групи. Цей день був яскравим прикладом того, як життя дарує непередбачувані приємні сюрпризи! Іноді потрібно лише трішки зачекати...

Наступного дня був спуск до моря, а точніше до кемпінгу в Чирали. Намети поставили в апельсиновому саду. Яка ж то насолода знаходитись там, відчувати неймовірний аромат щойно зірваного цитрусу!

Також там на нас чекали мандри по бухтам. Кожна з них була неповторною, мала свій характер і родзинку для здивування!

Середземноморська лікійська бухта

Прекрасні моменти подорожі Лікійською стежкою один за одним спливають у пам'яті... Гранатові сади в Адрасані... Здавалося, дерева ледь втримували величезні плоди! Налиті сонцем багряні фрукти зачаровували і вабили своєю красою...

Гранатові сади

А як же полонив світ печер! Із захопленням щоразу, при нагоді, поринали у таємничий простір загадкової природи. Скільки ж секретів вони зберігають протягом віків!

Підземний світ печер

Це були неймовірно насичені одинадцять днів, сповнені незабутніми емоціями і цікавими пригодами!

Що було найважче в поході? Прощатися! Із кришталево чистим теплим морем, безмежним зоряним небом, величними горами, садами з соковитими апельсинами і гранатами... А ще важче було прощатися з тими, хто був поряд весь цей час і з ким разом милувалися красою Туреччини!

Дякую кожному учаснику нашого походу за підтримку і гарний настрій! Безмежно вдячна гідам (Андрію Пилипюку, Ігорю Зеленчуку) і Оксані Маркіній за безпечну подорож, яскраві враження, що перевершили всі очікування, за здійснення мрій і безцінні життєві уроки! Дякую менеджеру, Людмилі Лисун, за корисні змістовні поради і вичерпні відповіді на безліч питань при підготовці до походу!

Ще раз впевнилася, що Кулуар - це тільки професіонали! Згуртованій Вашій команді бажаю нових цікавих маршрутів і легкого підкорення найвищих вершин! З нетерпінням чекаю на нові зустрічі! Впевнена, що все буде круто, бо по-іншому Кулуар не вміє!

Група походу Кулуар по Лікійській стежці

Найближчі дати походу по східній Лікійській стежці. Записуйтесь, поки  є місця!

Старт Финиш Маршрут Цена Дней
11.04.2021
21.04.2021
290 € 11 Дней
24.04.2021
04.05.2021
290 € 11 Дней
06.05.2021
16.05.2021
290 € 11 Дней
18.09.2021
28.09.2021
290 € 11 Дней
30.09.2021
10.10.2021
290 € 11 Дней
12.10.2021
22.10.2021
290 € 11 Дней
24.10.2021
03.11.2021
290 € 11 Дней
06.11.2021
16.11.2021
290 € 11 Дней


Поделитесь с друзьями: