ru
ua
ru ua

Зимове сходження на Петрос 2021

Вернуться
Автор: Маргарита Яцишина, Киев
Общий рейтинг
Рейтинг тимлидера
Рейтинг консультанта
Як завжди з #kuluarpohod. Хотілось провести і зустріти Новий Рік якось незвично. Тому вибір випав на гору Петрос. 30 грудня зустрілась група однодумців в Франківську, під керівництвом гідів Дима Горбатов і Виктория Паламарчук.

Речі і продукти складені і ми в дорозі до мрії. Точка прибуття і виходу групи в Закарпатській області — село Кваси, біля джерела мінеральної води Буркут. По обіді, підкріпившись, ми рушили в гору. Сьогоднішня ціль була полонина Менчул, де знаходиться купа старих колиб і  біостационар Львівського університету, який взимку використовується як туристичний притулок. Погода була похмура, вологість висока, накрапав дощ, а під ногами суцільна багнюка. Добрались до притулку під вечір. Розташувались у кімнаті, яка вже була трошки прогріта доглядачем. Розпакували наплічники, переодяглись, і почали готуватись до зустрічі Нового року 2021. А тим часом Дмитро і Вікторія приготували смачну вечерю – сирний суп, який був своєчасним, бо дуже хотілось істотного гарячого. Поки ми знайомились і представлялись, Віка з Дмитром приготували купу різних салатів, канапе на шпажках. Новий рік невблаганно наближався. В кімнаті при світлі налобних ліхтарів була дуже чудова святкова атмосфера, сміх і радість. Залпом шампанського пішов відлік 2021 року. А вже через 10 хвилин всі розійшлись по ліжках. Бо сьогодні о шостій ранку чекав підйом, сніданок, і вихід на гору Петрос (2020 м).

Зимове сходження на Петрос 2021 - фото 1

Від стуку в двері почали прокидатись, ранній підйом, ще темно. Я вийшла на вулицю і не повірила очам, навколо все було білим-біло, як в казці, і легкий морозець пощипував за щоки. Сніг падав і засипав все навкруги. Виходили по світлому. Іти було зручно, дорога вела казковим лісом, смереки і дерева були вкриті шаром снігу, під ногами похрустувало біле чисте покривало. І ось ліс закінчився і почався перший крутий підйом. Ноги прослизали, і морозний вітерець задував в обличчя. Далі шлях проходив вздовж краю хребта, по вузенькій стежці, з нізвідки з’явився туман, і початок групи зник з видимісті. З’явився дуже сильний поривчастий вітер з півночі, від нього тіло пронизувало наскрізь холодом. Туман був сильний, ноги по коліно тонули в снігу.  Група рухалась повільно. Декілька разів ми збивались з маршруту, Дмитро дивився в навігатор і впевнено йшов вгору. Здавалось що ми ніколи не вийдемо, і треба повертати, але ніхто не скаржився, не репетував, ніби мовчазна згода навколо групи – ми тут, щоб вийти на Петрос! Гору не видно, кудись йдемо. І ось раптом очі впираються в обліплений снігом Хрест, і ледве помітна табличка «Петрос 2020». А ось і щось мале, ледве нагадує капличку, і перші вбігають туди, щоб трошки сховатись від вітру і одягти  тепле. А вітер скаженіє, зриває сніг і несе його, навколо нічого не видно. Тільки потроху приходить думка, що ми на горі. Петрос дозволив нам вийти на нього!!! Отямившись, ковтаємо гарячий чай, починає тепліти в грудях. Ще треба зробити фото, але руки мерзнуть і пальці не слухаються. А ще кілька хвилин і телефон замерзає і вирубається, фото не буде! А радість, від того, що ми піднялись на гору переповнює. Але погода погіршується, гід дає команду сходити. Швидко рухаючись ми покидаємо Петрос. До зустрічі )).

Зимове сходження на Петрос 2021 - фото 2

Мрії збуваються, обов’язково, коли дуже прагнеш. Велика подяка всім хто відважився на зимовий похід, за організацію і безпеку #kuluarpohod. Гідам Дима Горбатов і Виктория Паламарчук за те що опікувались кожним учасником, підтримували і супроводжували в складних погодних умовах сходження, за веселу зустріч 2021року, цікаві історії, за смачну їжу яку готували з любов’ю. До зустрічі в горах.

Заявка на участие

0/350
Нажимая на кнопку «Отправить запрос», вы соглашаетесь на обработку персональных данных.
Ваша заявка принята
Следующий шаг это
Хорошо, если вы заполните ее прямо сейчас. Также с вами скоро свяжется консультант и ответит на все вопросы по программе.
Мы сделаем все возможное, чтобы вы были счастливы в горах. Это наша миссия. Увидимся!
Что-то пошло не так! Попробуйте позже Ваша заявка принята. В ближайшее время с вами свяжется наш консультант. Он проинструктирует, что делать дальше и с радостью ответит на вопросы по программе. Привіт, ми з України. Граждан россии в наши группы не берем
Якою продовжити?
Нагадаємо, що у нас є україномовна версія сайту, тож оберіть
Українською
20% від прибутку витрачаємо на потреби ЗСУ. Деталі та звіти KuluarHelp тут. Ходіть в гори з KULUAR - наближайте перемогу! 🇺🇦