ru
ua
ua

Незабутній День народження на Кіпрі

Вернуться
Автор: Ірина Личак, Україна, м. Біла Церква
Тимлидер: Юлия Пигарева
Общий рейтинг
Рейтинг тимлидера
Рейтинг консультанта
Не вперше користуюсь послугами «Кулуару», але вперше похід замовила. Ідея була в тому, щоб зустріти свій День народження у новому місці, на березі моря (у свій час я це робила у Криму) і з друзями.

Дякую Тарасу Поздньому (під час однієї із зустрічей саме до нього звернулася з цією ідеєю, і він підтримав) та команді у складі Оксани, Ірини та Юлі (вони втілили ідею у життя). А ще дев’ять моїх товаришів-туристів з Білої Церкви та майже родичка з Києва відгукнулися і допомогли влаштувати днюху на Кіпрі.

Причому квитки купувалися з жовтня до березня, адже до групи бажаючі приєднувалися протягом майже півроку (вартість квитків від 4200 до 5600 грн – КУПУЙТЕ КВИТКИ ЗАВЧАСНО!). Під час підготовки до походу з нами постійно спілкувалися, цікавилися нашими побажаннями, враховували їх. Наш похід був майже жіночий (10 дівчат і Женька), тож, коли нам перетелефонували з проханням включити до нашої «корпоративної» подорожі колегу-туриста з Ізраїлю, не сумнівалися ні хвилини. Дякуючи Анатолію, наш похід сповнений був туристськими піснями та цікавими бесідами. 

Кіпр весною!... Це чудова казка – насичена зелень, коли у нас ще ледве пробивається, море, в якому купатися вже можна, можна вдосталь засмагати (бажаючі навіть згоріли). А місцеві смаколики…. Апельсини, полуниця, мандарини, помело, мушмула, авокадо, плоди кактусів, папайя, банани…. (на вулиці і дарма), а ще – риба, восьминоги, мідії, устриці, кальмари (в кафе і за доступними цінами). Майже гастрономічний тур! Назви рослин не намагалася запам’ятовувати. Та найбільше вразили цикламени, які у великій кількості росли на стежці Афродіти (неначе хто вазони насадив). А мімоза – це геть не наші маленькі гілочки з манюсінькими квіточками, а пишні кущі-дерева з великими, немов вишні, жовтими та пухнастими квітами-кулями.

Лимонні дерева

Природа Кіпру дивує. Тільки тут можна пройтися пшеничним полем і вийти на берег моря! Зачарував каньйон Авакас – такого вузького проходу не бачила у жодному з каньйонів Криму чи України. Туди потрапили за порівняно високої води, тому майже половину його пройшли по коліна у воді, але за умови спекотної погоди це було досить приємно. Тут дівчата відірвалися! Ото була фотосесія! А обличчя людей, які не розуміють, що роблять 10 дівчат у суенях у каньйоні у воді по коліна! А нам захотілось!

 

Фотосесія в сукнях

З міст та містечок мали змогу побачити Ларнаку, Пафос і Пею. Гарною ідеєю було те, що ми приїхали в Ларнаку на два дні раніше, тож могли ознайомитися з місцевими принадами – портом, церквами та мечетями, кафешками і ресторанчиками. У центрі міста біля церкви Св. Лазаря знайшли кафешку з господинею-грузинкою (колоритна жіночка дозволила переночувати нам у своєму кафе в останню ніч у Ларнаці на зворотному шляху і півночі варила нам безкоштовно каву – всім рекомендуємо SPECIAL CEBAB HAUSE CYPRUS FOOD – передавайте привіт). 

Пафос мали змогу побачити звіддаля, перебіжками. Впевнені, що тут є що подивитися і об’єктів для споглядання вистачить на не один день. В Пею вийшли з бананових лісів, тому вражень було більше від бананів, а саме містечко особливого враження не справило, на відміну від корабля, що стоїть на вічному причалі у декількох кілометрах від містечка (ще одна довга фотосесія).

Закинутий корабель

А сам похід? Дійсно з категорії легких – можна брати дітей, які, повірте, отримають задоволення (не лише від перерахованих вище смаколиків). Присутні і спуски, і підйоми, і рівний рельєф, особливо важких переходів немає. Навіть той день в 19 кілометрів пройшовся непідготовленими жінками, більшості з яких далеко за 18, легко і невимушено.

У цю пору вода є по всьому маршруту. Хоча готували їжу на гасу, вогнища мали змогу розвести – достатня кількість дров була майже на всіх стоянках і, якщо треба було б, могли готувати і так. Зелень буяла і йти стежками серед такого квітника було дуже приємно. Не знаю, який Кіпр влітку та восени, та весною він чудовий. 

 

Пейзажі Кіпру навесні

 

Наших багато. Поговорити є з ким. Досить багато груп з України, зустрічали навіть компанію земляків туристів-автомобілістів (колона з шести машин). 

Тож цього року на свій День народження я відкрила для себе Кіпр, і зайвий раз впевнилася, що їздити і ходити варто. Більше того, це таки гарне почуття, коли ти допомагаєш відкрити щось нове і для когось.

І взагалі, «кулуарівці» молодці – розробили класний маршрут, достатньо легкий для всіх вікових категорій. Із задоволенням піду з вами ще раз!

Заявка на участие

0/350
Нажимая на кнопку «Отправить запрос», вы соглашаетесь на обработку персональных данных.
Ваша заявка принята
Следующий шаг это
Хорошо, если вы заполните ее прямо сейчас. Также с вами скоро свяжется консультант и ответит на все вопросы по программе.
Мы сделаем все возможное, чтобы вы были счастливы в горах. Это наша миссия. Увидимся!
Что-то пошло не так! Попробуйте позже Ваша заявка принята. В ближайшее время с вами свяжется наш консультант. Он проинструктирует, что делать дальше и с радостью ответит на вопросы по программе.