ru
ua
ru | ua

Знайомство з Гімалаями. Рекомендації по треку ЕВС

Вернуться
Автор: Павло Юрченко, 42 роки, Естонія
Общий рейтинг
Рейтинг тимлидера
Рейтинг консультанта
В горах раніше я був, але от Гімалаї поки що невідвідані, тому було прийняте рішення сходити в не складний трек. Чому вибір впав саме на Кулуар, вже навіть і не згадаю, напевне, вчасно в ФБ побачив рекламу)))

Гори ніяк не хотіли приймати, за сімейними обставинами змушений був здати квитки на літак і відмінити похід, але ж наполегливість чи дурість сильніше за обставини, тому через 2 тижні був куплений новий квиток і ось воно – Катманду.

По самому треку можна знайти масу інформації в інтернеті. Не буду вас мучити назвами населених пунктів чи описом часу переходів і рекомендаціями лоджів. Кулуар – професіонали, які дуже швидко вчаться і, надіюсь, ваш похід пройде без тих проблем які мали ми.

Панорама з виглядом на Ама Даблам

По спорядженню особливих питань не було, так як все є з попередніх походів. Мучило лише питання: брати чи не брати теплу куртку і гірські теплі чоботи… В результаті прийняте рішення – брати — виявилось помилковим) так як вдягнув лише 1 раз і лише для того, щоб просто вигуляти речі, щоб вони не дарма прокатались. По спорядженню – моя суб’єктивна думка (на трек ЕВС): теплі гірські чоботи – не потрібні, достатньо звичайних трекінгових, а я пройшов трек в трекінгових туфлях, а не чоботах. Ходові штани – питання відкрите. Кому як подобається, але весь трек пройдено в мембранному віндстопері без ходових штанів. Пуховка – однозначно не брати) Софтшел, фліска, термуха і мембрана прекрасно справляються з будь якими умовами (прим. Кулуару — ми категорично не згодні з поглядом учасника щодо пуховки. В більшості випадків чуємо зворотнє, що треба брати пуховку теплішу, а не просту тоненьку. Ми і наші гіди завжди беремо в гори теплу пухову куртку). Бахіли – не брати. Обов’язково дощова накидка і якнайкраща (вона вас і від дощу/снігу захистить, і зігріє). Не забудьте туалетний папір! А то змушений був купити в горах самий дорогий за моє життя – 3,5 долл за рулон. Спальник дуже теплий не обов’язково. Температури комфорту 0 вистачить з головою, так як в кожному лоджі є ковдри, якими можна вкрити спальник (прим. Кулуару — похід проходив в середині травня, коли температури були значно тепліші, ніж на початку сезону). Ну і не забудьте рушник з мікрофібри – іноді є можливість прийняти душ).

Льодовик Кхумбу

По цінах на їжу/воду/зарядку/душ. Якщо ви ще знаходитесь під враженням передачі Комарова, де він розповідає про чудових і привітних непальців, то скидайте шори якнайшвидше! Все, що вас оточує на цьому треку, має лише одну ціль – викачати з вас гроші! На всьому))) Наприклад, пляшка води в Горак Шепі – 3,5 долл за літр (в Катманду — 0,8), гарячий душ по маршруту – в середньому 5 долл за раз. Зарядка телефону може доходити до 3 долл за годину, а повна зарядка банки – до 10. Тому рекомендую брати з собою максимальної ємкості банки і не платити місцевим! Їжа в горах коштує в середньому 6-8 доларів за страву. Готують – НЕ СМАЧНО!!! Тому будьте готові до того, що днів 10 ви будете їсти рис в різних варіаціях. І навіть якщо замовлятимете МОМО з м’ясом, то самого м’яса там не буде) Рекомендую не замовляти м’ясні страви взагалі до тих пір, поки не спуститесь хоча б до Лукли. Також майте на увазі, що власник лоджу, де ви зупиняєтесь вважає, що снідати і вечеряти ви будете в нього (саме на цьому і йде заробіток)! З нами сталась одна прикра історія в Дінгбоче (ночували 2 ночі). Власник готував ну дууууже не смачно, навіть для гір, тому ми відмовились їсти в нього. Надалі він нам заборонив знаходитись в спільній кімнаті, яка опалюється, після 17.00, мотивуючи тим, що ми не беремо в нього їжу, тому і грітись не маємо права. Нажаль, і таке буває. (прим. Кулуару — Після даного походу ми ретельно перевірили список лоджей, відібрали найкращі, де смачно готують і по можливості з індивідуальним душем в кімнатах)

Гімалаї

Гори, величні Гімалаї! Якщо ви ніколи не були високо в горах, то хочу вас попередити… ЦЕ ДУЖЕ ТЯЖКО! Такий трек – не прогулянка в лісі з рюкзаком! Це тяжка виснажлива праця! Тут ви маєте чудову можливість взнати, що таке пульсуючий головний біль, тахікардія, недостаність кисню, нудота, відсутність сну, вологі серветки замість душу і запах поту))) і так далі по списку! Тому, якщо ви до всього цього готові і згодні терпіти заради фантастиних видів гір і ейфорії підкорення вершини – такий похід буде вашим початком закоханості в гори) якщо ж ви звикли до теплого ліжка і обслуговування “все включено”, то не треба сюди йти)

Особиста рекомендація – не будьте самовпевненими) – беріть портера на весь час трека! Вам з легеньким рюкзаком вище 4000 вже буде не просто, не кажучи вже про 20 кг. І ще, якщо гори для вас — це щось нове і ви не знаєте власних можливостей і реакції організму на висоту – йдіть помаленьку! Палки – обов’язкові.

Еверест - Лхоцзе - Нупцзе

Не будьте героями! Герої гинуть першими) якщо почуваєтесь погано – бігом за консультацією до гіда. Якщо прокинулись з головним болем – пийте пігулку і прибирайте біль в зачатку! Якщо почуваєтесь зовсім зле – бігом вниз! Як завгодно! На конику, на спині портера, на вертольоті та навіть на карачках – вниз, вниз, вниз! Пийте багато води) а по бажанню пийте діакарб (діамакс), починаючи за день до початку сходження і весь його час.

Знайте, що спуск вниз — це часто не легше, ніж підйом вгору. Міцно шнуруйте чоботи, щоб під кінець не збити собі всі пальці на ногах.

Пам’ятайте, що Непал – бідна Азійська країна зі своїм брудом, порядками і відношенням до життя. А ви в цій  країні лише гість, в якого потрібно по максимуму відібрати гроші) а ще – Гімалаї величні і наша присутність чи відсутність для них — це лише миттєвість) гору не можна підкорити, вона лише може дозволити вам на неї піднятись.

І саме головне: підйом в гору — чудовий спосіб випробувати себе, свій організм і силу волі і отримати заряд позитиву і адреналіну… і на все життя захворіти горами)

Заявка на участие

0/350
Нажимая на кнопку «Отправить запрос», вы соглашаетесь на обработку персональных данных.
Ваша заявка принята
Следующий шаг это
Хорошо, если вы заполните ее прямо сейчас. Также с вами скоро свяжется консультант и ответит на все вопросы по программе.
Мы сделаем все возможное, чтобы вы были счастливы в горах. Это наша миссия. Увидимся!
Что-то пошло не так! Попробуйте позже Ваша заявка принята. В ближайшее время с вами свяжется наш консультант. Он проинструктирует, что делать дальше и с радостью ответит на вопросы по программе.